0910-54 54 104
0939-55 55 140

پیکو بُرد حواس پنجگانه اسکرچ | Picoboard

در حال حاضر اسکرچ بهترین نرم افزار برای آموزش زبان برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان می باشد. این زبان برنامه نویسی از دستورات ساده ای تشکیل شده و برنامه نویسان می توانند با کشیدن و رها کردن دستورات (drag &               drop) و چسباندن آن ها به یکدیگر به سادگی برنامه نویسی کنند. تمام برنامه هایی که با زبان برنامه نویسی اسکرچ نوشته می شوند، تنها با؛ موس و کیبورد کامپیوتر می توانند ارتباط برقرار کنند. به عبارت دیگر کاربران اسکرچ، مقادیر مورد نیاز برنامه های خود را فقط می توانند از طریق موس و کیبورد کامپیوتر دریافت نمایند. سازندگان زبان برنامه نویسی اسکرچ در زمان طراحی این زبان پیش بینی های لازم را برای سخت افزاری های دیگر داشته اند تا علاوه بر موس و کیبورد، سخت افزارهای دیگر نیز بتوانند اطلاعات مورد نیاز برنامه های اسکرچ را تامین کنند. قسمت Add Extension در نرم افزار اسکرچ بیان گر همین موضوع است. با استفاده از این گزینه در نرم افزار اسکرچ، شما می توانید یک سخت افزار جدید را به برنامه های اسکرچ معرفی کنید.یکی از سخت افزارهایی که به صورت پیش فرض در نرم افزار اسکرچ قابل پیکربندی است، پیکو بُرد (PicoBoard) نام دارد. بر خلاف موس و کیبورد که فقط رویدادها و اطلاعات متنی و عددی را به برنامه های اسکرچ وارد می کنند، پیکو بُرد (PicoBoard) می تواند 5 نوع اطلاعات از دنیای واقعی ما را به محیط نرم افزار اسکرچ انتقال دهد. این اطلاعات شامل نور، صدا، ضربه، مقاومت رساناهای الکتریکی و مقدار لغزنده متحرک را به برنامه های اسکرچ وارد کنند. به همین خاطر است که جمله "پیکو بُرد حواس پنجگانه اسکرچ" بهترین و زیباترین عبارت برای تعریف پیکو بُرد می باشد. برنامه های اسکرچ بدون پیکو بُرد هیچ حسی ندارند و همانند یک موجود بی جان هستند که پیکو بُرد به آن ها جان می دهد. پیکو بُرد با مجموعه 5 سنسوری که دارد، نرم افزار اسکرچ را قادر می سازد تا اطلاعات دنیای واقعیِ کاربر را دریافت کرده تا برنامه های ساخته شده بتوانند نسبت به این اطلاعات دریافتی واکنش نشان دهند.

هر پیکو بُرد دارای امکاناتی است که در هر یک از آن ها در زیر توضیح داده شده است.  

1. دستگیره لغزنده (Slider):  

از این سنسور برای تشخیص مقدار لغزنده (Slider) استفاده می شود. در برنامه اسکرچ می توان با استفاده از متغیر Slider به این مقدار دسترسی پیدا کرد.

2. سنسور نور (Light Sensor):  

این سنسور، مقدار نور محیط را تشخیص داده و در سنسور نور در برنامه اسکرچ قرار می دهد.

3. دکمه (Button):  

در پیکوبُردها یک دکمه وجود دارد که معمولا به رنگ زرد است. این دکمه می تواند توسط کاربر فشار داده شود و به این ترتیب می توان فشار داده شدن دکمه توسط کاربر را به برنامه اسکرچ گزارش داد.

4. سنسور صدا (Sound Sensor):  

این سنسور، مقدار صدای موجود در محیط را تشخیص داده و سنسور صدا را که در برنامه اسکرچ قرار دارد، مقدار دهی می کند.

5. سنسورهای مقاومتی (Resistance Sensors):  

هر یک از پیکو بُردها دارای 4 سنسور مقاومتی به نام های A,B,C,D هستند. این سنسورها می توانند مقاومت رساناهای الکتریکی را تشخیص دهند. تمام پیکو بُردها دارای سیم های دندانه ای به نام Alligator Clips هستند. از این گیره های دندانه ای برای اتصال رساناهای الکتریکی به سنسورها استفاده می شود به این صورت که قسمت دندانه ای را به رسانای الکتریکی مورد نظر متصل کرده و سر دیگر را به سنسور تشخیص مقاومت که روی پیکو بُرد قرار دارد متصل می کنند تا میزان مقاومت رسانای متصل شده را توسط سنسور اندازه گیری کرده و اطلاعات مربوط به آن را به برنامه اسکرچ تحویل دهند. در شکل 1) سخت افزار پیکو بُرد به همراه تمام امکاناتش نمایش داده شده است.
Scratch-Picoboard
             شکل 1) تصویری از سخت افزار پیکو بُرد به همراه تمام امکانات.
           
برای شروع کار با نرم افزار اسکرچ بهتر است مقاله دانلود اسکرچ و آموزش نصب اسکرچ را بخوانید. در این مقاله آموزش نصب اسکرچ به صورت گام به گام همراه با عکس از مراحل نصب توضیح داده شده است و لینک دانلود نرم افزار اسکرچ در انتهای این مقاله برای شما قرار داده شده است.هم اکنون برای خرید پیکو بُرد از سایت مارکت 021 می توانید فرم سفارش را تکمیل کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت پیکو بُرد می توانید با شماره تلفن های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

مشاهده تمام نمونه بازی ها و انیمیشن های اسکرچ

عضویت در خبرنامه
captcha

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت مارکت 021

Copyright © 2016 market021.com All rights reserved