0910-54 54 104
0939-55 55 140

بازی ضرب اعداد

برای اجرای این بازی در سیستم خود بایستی یک قطعه پیکوبرد (Picoboard) در اختیار داشته باشید. در یک جمله می توان گفت: پیکو برد پیکو برد حواس پنجگانه اسکرچ است چرا که امکان دریافت اطلاعات بیشتر از دنیای واقعی را برای نرم افزار اسکرچ فراهم می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید پیکوبردهای اسکرچ در سایت مارکت 021می توانید از محصول فروش پیکو برد اسکرچ در سایت ما بازدید کرده تا اطلاعات بیشتری درباره قیمت فروش پیکوبرد و انواع آن کسب کنید.

این برنامه که هدف آن آموزش کار با سنسورهای مقاومت پیکوبرد است، می تواند برای معلمان اسکرچ و دانش آموزان بسیار مفید باشد.

این برنامه در اسکرچ نسخه 1.4 ساخته شده است و در آن حاصلضرب اعداد 1 تا 4 با استفاده از سنسورهای مقاومت محاسبه می شود. روال انجام کار اینگونه است که سنسورهای مقاومت در حالت عادی که چیزی به آنها وصل نیست مقدارشان نادرست یا false است و به محض وصل شدن مقاومت به آن با استفاده از گیره های کلیپسی مقدار آن درست یا true می شود. در این برنامه از این خاصیت استفاده شده تا از طریق آن برنامه اسکرچ بتواند تشخیص دهد که کدام مقاومت ها هم اکنون به پیکوبرد وصل هستند. برای ساخت این برنامه 4 کابل گیره های کلیپسی را به 4 سنسور مقاومت پیکوبرد وصل می شود. برای اینکه اسکرچ بتواند وصل شدن مقاومت را تشخیص دهد لازم است که سر گیره های کلیپسی در هر کابل به یکدیگر وصل شود. به عبارت دیگر هر کابل دو گیره کلیپسی دارد که در این پروژه این دو گیره باید به یکدیگر وصل شوند. از بین 4 سنسور مقاومتی A، B، C و D ما سر مقاومت های D و B را به یکدیگر وصل کرده ایم. برای تشخیص اینکه آیا سر گیره های بهم وصل شده یا نه در برنامه از دستور if استفاده شده است.در سخت افزار پیکوبرد، 4 درگاه برای سنسور مقاومت وجود دارد. بنابراین به این طریق می توان حاصلضرب 4 عدد را محاسبه کرد . به هر درگاه یک عدد تخصیص داده شده است. به طور مثال ما برای سنسور مقاومت A عدد 1، سنسور مقاومت B عدد 2، سنسور مقاومت C عدد 3 و سنسور مقاومت D عدد 4 را در نظر گرفته ایم. همچنین برای هر یک از این عداد یک اسپرایت عددی دیجیتال در نظر گرفته شده است. پس به این ترتیب می توان با وصل شدن هر سنسور مقاومت در صورت برقرای شرط if گفته شده در بالا، یکی از اسپرایت های اعداد را در صفحه نمایش داد. برای محاسبه حاصلضرب اعداد نیز باید حالت های مختلفی که ممکن است برای ضرب این 4 عدد ایجاد شود را در نظر گرفت و آن را با استفاده از دستور And در بلاک operator ایجاد کرد.حال می توانید اعداد مختلف را امتحان کنید. هر بار دو تا از سنسورهای مقاومت را انتخاب کرده و گیره های کلیپسی آن را به یکدیگر وصل کنید، بلافاصله اعداد، و حاصلضرب آنها را در صحنه نمایش مشاهده کنید.برای دانلود رایگان نمونه برنامه های نوشته شده به زبان برنامه نویسی اسکرچ کافیست در سایت مارکت 021 از قسمت نمونه پروژه های اسکرچ بازدید نمایید. همچنین برای نصب نرم افزار اسکرچ بر روی سیستم خود می توانید مقاله دانلود اسکرچ و آموزش نصب اسکرچ را مطالعه کرده و این نرم افزار را از طریق لینک دانلود که در آخر مقاله برای شما قرار داده شده است، دانلود نمایید. این بازی توسط دپارتمان اسکرچ در مجموعه مارکت 021 طراحی و پیاده سازی شده است. شما می توانید از قسمت نظرات کاربران در همین صفحه سوالات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. همچنین چنان چه پروژه ای در زمینه اسکرچ طراحی و پیاده سازی کرده اید، می توانید آن را از طریق آدرس پست الکترونیکی  scratch@market021.com برای ما ارسال کرده تا ما پس از بررسی، آن را با نام خودتان در سایت مارکت 021 قرار دهیم.
اطلاعات پروژه
کد محصول : 60036
عنوان پروژه :بازی ضرب اعداد
ابزار ساخت :
  • Scratch, Picoboard
سازنده بازی :
  • مارکت 021
اطلاعات مالی
قیمت :0
سهم موسسه خیریه :مبلغی برای این منظور در نظر گرفته نشده است.
سهم سایت : مبلغی برای این منظور در نظر گرفته نشده است.
سهم صاحب پروژه : مبلغی برای این منظور در نظر گرفته نشده است.
کمک به خیریه
اطلاعات دانلود
لینک دانلود :
حجم فایل : -
رمز فایل فشرده :
امور مالی
عضویت در خبرنامه
captcha

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت مارکت 021

Copyright © 2016 market021.com All rights reserved