0910-54 54 104
0939-55 55 140

مراحل استاندارد طراحی سایت

بسیاری از مشتریان بر این باور هستند که هر پروژه طراحی سایت شامل یک مرحله است و آن هم طراحی و برنامه نویسی سایت می باشد. بنابراین به محض اینکه سایت خود را بر روی شبکه اینترنت از شرکت طراح سایت تحویل بگیرند، این پروژه را تمام شده می دانند. به طوری که اینگار هدفی که داشته اند به سرانجام رسیده و کار دیگری باقی نمانده است. اما این طرز فکر؛ کاملا اشتباه است و متاسفانه در بین اغلب متقاضیان پروژه های طراحی سایت وجود دارد. هر سایتی که به صورت استاندارد و برای جذب مشتریان آنلاین قرار است طراحی شود، شامل چهار مرحله اصلی است که در ادامه این مراحل را مورد بررسی قرار خواهیم داد. بازار پروژه و آموزش مارکت 021 نیز بر همین اساس کار طراحی سایت مشتریان را انجام می دهد.

website-design-steps

مرحله 1) تحلیل پروژه طراحی سایت

در این مرحله ما سیستم مشتری را به گونه ای تحلیل و بررسی می کنیم که امکان طراحی و پیاده سازی یک سایت استاندارد فراهم شود. فاز تحلیل، در واقع مهمترین مرحله در یک پروژه طراحی سایت به شمار می آید. در این فاز، تحلیل گر وظیفه دارد سیستم فعلی و کسب و کار مشتری را به همراه تمام فعالیت های آن تحلیل کرده و تمام نیازهای اساسی مشتری را تعیین کند و سپس راه حل های کاربردی و قابل اجرا با هزینه پایین برای هریک از نیازها و درخواست های وی پیشنهاد کرده و سپس ایده هایی در جهت رونق و بهبود کسب و کار آنلاین به وی ارائه دهد.

مرحله 2) طراحی مدل اولیه

در این مرحله فاز طراحی مدل اولیه آغاز می شود. ابتدا تحلیل گر یک مدل اولیه از سایت به مشتری ارائه می کند و چنان چه مورد تایید مشتری قرار گرفت طرح اولیه از نمای ظاهری سایت که در نرم افزار فوتوشاپ آماده شده و به وی نشان داده می شود. مشتری می تواند طرح پیشنهادی را پذیرفته یا طرح را مطابق سلیقه خود تغییر دهد. در مواقعی که متقاضی سایت نمی تواند درباره نوع طرح، رنگ و ساختار آن تصمیم گیرد، قبل از پیاده سازی طرح اولیده در فوتوشاپ، ما از نمونه طرح هایی که در این حوزه وجود دارد استفاده می کنیم تا بتوانیم یک دید واقعی از طرح نهایی سایت به متقاضی ارائه کنیم. همچنین در این مرحله تحلیل گر متناسب با نیاز مشتری می تواند طرح های مختلف را با یکدیگر ترکیب کرده و یک طرح جامع از ظاهر سایت به مشتری پیشنهاد دهد. طرحی که در این مرحله از نمای سایت مشتری به دست می آید باید غالب کلی و چهارچوب لازم را برای سئو (SEO) داشته باشد در غیر این صورت ممکن است هزینه سنگینی برای سئو سایت به مشتری تحمیل کند. به طور مثال سایتی که با هدف نمایش نمونه کارها در حوزه دکوراسیون منزل طراحی شده و فقط شامل محل های مختلفی برای نمایش عکس ها در ابعاد بزرگ است، در حال حاضر اصلا برای موتورهای جست و جو مناسب نیست چرا که موتورهای جست و جو در هنگام تحلیل و بررسی سایت، تمام عکس ها را کنار گذاشته و فقط به عبارت های فنی و متن وارد شده توسط کاربر توجه می کنند. بنابراین طراحی یک غالب خوب، استاندارد و انعطاف پذیر مطابق نیازهای مشتری مرحله بسیار مهمی از فرایند طراحی سایت به شمار می آید.

مرحله 3) برنامه نویسی

در مرحله سوم، پس از اینکه مشتری طرح پیشنهاد شده را تایید کرد کار برنامه نویسی و تولید رابط کاربریِ سایت (User Interface) آغاز می شود. این مرحله متناسب با مقیاس و بزرگیِ پروژه ممکن است بین 1 تا چند ماه زمان لازم داشته باشد. تمام استانداردهای برنامه نویسی در این مرحله بایستی رعایت شوند تا سایت مشتری بتواند با جست و جوی کاربران در صفحه اول گوگل نشان داده شود. برخی از ساختارها پس از پیاده سازی ممکن است با مرورگرهای مختلف سازگاری نداشته باشند یا ترکیب رنگی مورد نظر مشتری پس از آپلود سایت جالب به نظر نرسد. در این حالت ما طرح را مطابق درخواست های مشتری تغییر خواهیم داد تا علاوه بر نیاز وی با استانداردهای تعریف شده در این حوزه نیز سازگار شود.

مرحله 4) آپلود سایت بر روی شبکه اینترنت

در این مرحله سایت بر روی آدرس اینترنتی (دامنه) مشتری آپلود شده و آموزش های لازم به وی داده می شود تا وی بتواند اطلاعات مورد نظر را در سایتِ خود قرار دهد. این امکان برای تمام مشتریان وجود دارد که ورود اطلاعات سایت خود را به ما بسپارند تا ما این کار را در کمترین زمان ممکن برای آن ها انجام دهیم. ورود اطلاعات به سایت مشتری توسط افراد متخصص مجموعه مارکت 021 این مزیت را دارد که اطلاعات به صورت دقیق، کامل و در فرمت استاندارد وارد سایت مشتری شده و تمام نکاتی که در تولید محتوا لازم و ضروری هستند، رعایت شده و مشتری را از پرداخت مبالغ جداگانه برای انجام اینکار معاف می کند. سایت مشتری پس از آنکه به وی تحویل داده شد نیاز به یک کنترل مداوم و مستمر دارد تا به صورت صحیح به کار خود ادامه دهد. بنابراین تمام صفحات سایت مشتری در بازه های زمانی مختلف از نظر کارایی و عملکرد مورد بررسی قرار می گیرند تا با روش های جدید به روز رسانی شوند. برای اینکه ما بتوانیم این وظیفه را به نحوه احسن انجام دهیم، نظرات کاربران سایت و کارمندان مشتری را بررسی می کنیم. سپس با آگاهی از نحوه عملکرد ساختارهای جدید، برای رفع نیازهای مشتری، بهترین انتخاب را خواهیم داشت. پس از تکمیل شدن پروژه سایت و تحویل به مشتری، هریک از درخواست ها و نیازهایی که مشتری در آینده از ما خواهد داشت مراحل 1 تا 4 را طی خواهد کرد تا این نیازها به بهترین نحو ممکن طراحی و پیاده سازی شوند. متخصصان ما در مجموعه مارکت 021 آمادگی مشاوره رایگان در زمینه طراحی سایت را به کاربران دارند. برای این منظور شما می توانید با شماره تلفن های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید و برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق ایمیل info@market021.com با ما در ارتباط باشید.

عضویت در خبرنامه
captcha

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت مارکت 021

Copyright © 2016 market021.com All rights reserved