0910-54 54 104
0939-55 55 140

Scratch

تمامی برنامه های ساخته شده به زبان برنامه نویسی اسکرچ و مقالات آموزشیِ اسکرچ در این صفحه قرار دارند. این برنامه ها شامل دو دسته کلی بازی و انیمیشن هستند. تمام بازی ها و انیمیشن های اسکرچ که در این صفحه مشاهده می کنید با نرم افزار اسکرچ نسخه 2 Scratch Offline Editor تولید شده اند. برای مشاهده جزئیات و دانلود رایگان فایل هر یک از پروژه های اسکرچ می توانید بر روی دکمه جزئیات بیشتر هریک از پروژه ها کلیک کنید.
دانلود و آموزش نصب نرم افزار اسکرچ نسخه2
برای یادگیری چگونگی دانلود نرم افزار اسکرچ و آموزش نصب اسکرچ بر روی کامپیوتر، شما می توانید مقاله دانلود نرم افزار اسکرچ به همراه آموزش نصب اسکرچ را مطالعه نمایید.
نحوه ارسال پروژه های اسکرچ به مارکت 021
اگر دوست دارید پروژه اسکرچ خود را در سایت ما به نمایش بگذارید و به دیگر کاربران در یادگیری زبان برنامه نویسی اسکرچ کمک کنید، ابتدا در سایت market021.com ثبت نام کنید، سپس پروژه خود را از طریق ایمیلی که در سایت ثبت نام کردید به ایمیل scratch@market021.com برای ما ارسال نمایید تا ما پروژه اسکرچ شما را به صورت رایگان در سایت قرار دهیم.
پیاده سازی سناریو بازی ها با استفاده از نرم افزار اسکرچ
کاربرانی که در در زمینه سناریو نویسی برای بازی های کامپیوتری فعالیت دارند، می توانند سناریو بازی خود را از طریق ایمیل scratch@market021.com برای ما ارسال کنند. ما سناریو بازی شما را بررسی می کنیم، اگر سناریو بازی شما با استفاده از نرم افزار ساخت بازی اسکرچ قابل پیاده سازی باشد، ما آن را برای شما پیاده سازی خواهیم کرد و با نام خودتان در سایت قرار می دهیم.
فروش پیکو برد (Pico Board)
فروش ویژه پیکو برد اسکرچ آغاز شد. کاربران عزیز برای خرید پیکو برد از سایت مارکت 021 بایستی فرم ثبت سفارش را به صورت کامل تکمیل کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های موجود در سایت تماس هاحاصل فرمایید.
محصولات برگزیده

Scratch

تعداد محصولات موجود در این دسته 39 مورد میباشد .
تعداد مقالات موجود در این دسته 6 مورد میباشد .
 • مقاله

  در تیم اسکرچ بیست نفر با رسنیک و راک در آزمایشگاه مدیا کار می کنند. کار آنها توسط طیفی از کمپین ها، موسسه های خیریه و افراد خیّر حمایت می شود. خیریه اسکرچ در سال 2014 راه اندازی شد که کمک های مالی را جمع آوری می کند و اسکرچ را گسترش می دهد. در سال 2013 اسکرچ نسخه 2 را منتشر کرد. این نسخه اسکرچ به کاربران اجازه می دهد تا پروژه های خود را؛ مستقیما در مرورگر وب ایجاد کنند. گروه اسکرچ هم اکنون بر روی نسل بعدی اسکرچ کار می کنند.

 • مقاله

  چنانچه مقاله پیکو برد حواس پنجگانه اسکرچ را خوانده باشید پس با این قطعه جذاب و کاربردی آشنا شده اید. اکنون برخی از سنسورهای پیکوبرد را به همراه مثالهایی از هر یک توضیح می دهیم تا شما بتوانید گام به گام با این مقاله پیش روید و بین دنیای واقعی و دنیای کامپیوتر ارتباط برقرار کنید و به شخصیت ها پروژه خود جانی تازه بدهید. برای آغاز کار لازم است که ابتدا؛ نرم افزار اسکرچ را در کامپیوتر خود نصب کنید.

 • مقاله

  یکی از هزار اتفاق جهانی که در ماه مه امسال جشن گرفته شد، جشن 10 سالگی اسکرچ، زبان برنامه نویسی و ارتباطات آنلاین بچه ها، در آزمایشگاه مدیا دانشگاه MIT در کشور آمریکا بود. بچه های زیادی در جشن اسکرچ که در ششم ماه سال 2017 در دانشگاه MIT برگزار شد، شرکت کردند، که خیلی از آنها در زمان تولد زبان برنامه نویسی اسکرچ در سال 2007 حتی؛ به دنیا نیامده بودند.

 • مقاله

  کلمه انگلیسی Scratch در زبان فارسی به معنای کشیدن چیزی با دست، حک کردن، ناخن کشیدن، است. اگر به حرکت دست دی جی ها که سازنده آهنگ هستند دقت کرده باشید آن ها با کشیدن دست خود بر روی صفحه دستگاه، سعی می کنند موسیقی های خلاقانه ای بسازند، در زبان برنامه نویسی اسکرچ نیز کار مشابهی صورت می گیرد. برنامه نویس دستورات مختلف اسکرچ را؛ با موس گرفته و به صفحه اسکریپت کشیده و رها می کند و آن ها را به راحتی جا به جا می کند، تا پروژه قشنگ و خلاقانه ای بسازد.

 • مقاله

  در حال حاضر اسکرچ بهترین نرم افزار برای آموزش زبان برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان می باشد. این زبان برنامه نویسی از دستورات ساده ای تشکیل شده و برنامه نویسان می توانند با کشیدن و رها کردن دستورات (drag & drop) و چسباندن آن ها به یکدیگر به سادگی برنامه نویسی کنند. تمام برنامه هایی که با زبان برنامه نویسی اسکرچ نوشته می شوند، تنها با؛ موس و کیبورد کامپیوتر می توانند ارتباط برقرار کنند.

 • مقاله

  برای اینکه بتوانید از نرم افزار اسکرچ بر روی کامپیوتر شخصی خود استفاده کنید، ابتدا بایستی یک نسخه از آن را در کامپیوتر خود نصب کنید. در این مقاله ما می خواهیم طریقه نصب نرم افزار اسکرچ را همراه با عکس های مختلف از مراحل نصب، به شما آموزش دهیم. مراحل گفته شده را با دقت دنبال کرده تا در کمتر از 5 دقیقه و به سادگی این نرم افزار بر روی کامپیوتر شما ؛ نصب گردد.

عضویت در خبرنامه
captcha

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت مارکت 021

Copyright © 2016 market021.com All rights reserved