0910-54 54 104
0939-55 55 140

دانلود کامپایلر توربو پاسکال نسخه 7.0 همراه با آموزش نصب

برای این که بتوانید با زبان برنامه نویسی پاسکال (Pascal) برنامه بسازید بایستی یکی از کامپایلرهای این زبان برنامه نویسی را بر روی کامپیوتر خود نصب کرده و سپس برنامه نویسی را در آن کامپایلر آغاز کنید. از زبان برنامه نویسی پاسکال کامپایلرهای مختلفی وجود دارد که از بین آن ها می توان به دلفی (Delphi)، FreePascal، Lazarus و توربو پاسکال (TURBO PASCAL)؛ اشاره کرد.در این مقاله ما قصد داریم تا نحوه دانلود و نصب کامپایلر توربو پاسکال را به شما عزیزان آموزش دهیم.در ابتدا بایستی از طریق لینک دانلودی که در ادامه این مطلب قرار داده شده است، فایل فشرده شده کامپایلر توربو پاسکال را دانلود کنید. پس از آن که فایل فشرده شده دانلود نمودید آن را از حالت فشرده خارج نمایید. برای چگونگی خروج فایل ها از حالت فشرده می توانید مقاله آموزش خارج کردن فایل ها از حالت فشرده را مطالعه نمایید.بعد از اینکه فایل فشرده شده کامپایلر توربو پاسکال نسخه 7 را دانلود کرده و آن را از حالت فشرده خارج نمودید، بر روی فلدر TP که در شکل (1) نمایش داده شده است، راست کلیک کرده و سپس بر روی گزینه Copy کلیک نمایید.

Turbo-Pascal-Copy
             شکل (1) نحوه کپی کردن فلدر TP.
           
   سپس به درایو C بروید و فلدر کپی شده TP را در این درایو Paste کنید. (برای Paste کردن می توانید کلیدهای ترکیبی Ctrl + V را از صفحه کیبورد خود فشار یا در یک ناحیه خالی کلیک راست کرده و بعد گزینه Paste را انتخاب نمایید). سپس وارد فلدر TP شوید که هم اکنون در درایو C قرار دارد، سپس داخل فلدر BIN شوید. در فلدر BIN همانند شکل (2) باید بر روی فایل TURBO.EXE دو بار کلیک کنید. (در ویندوز 7 بایستی روی فایل TURBO.EXE راست کلیک کرده ، سپس روی گزینه Run as administrator کلیک کنید)
Turbo-Pascal-Run
             شکل (2) اجرا کردن فایل TURBO.EXE به عنوان مدیر سیستم.
           
اگر با پیامی همانند شکل (3) مواجه شدید بر روی دکمه Ignore کلیک نمایید.
Turbo-Pascal-Error-Message
             شکل (3) پیام نشان دهنده عدم اجرای برنامه در حالت تمام صفحه.
           
این پیام به شما اعلام می کند که کامپایلر توروبو پاسکال قادر نیست به صورت بزرگ (Maximize) در صفحه نمایش داده شود. اگر خطایی در هنگام دانلود فایل ها رخ نداده باشد و سیستم شما مشکلی در اجرای کامپایلر توربو پاسکال نداشته باشد، این کامپایلر اجرا می شود. صفحه اول کامپایلر توربو پاسکال همانند شکل (4) است.
Turbo-Pascal-First-Window
             شکل (4) صفحه اولیه کامپایلر توربو پاسکال.
           
   اگر بعد از اینکه کامپایلر توربو با پاسکال را مطابق آنچه در بالا گفته شد اجرا کردید و صفحه ای همانند شکال (4) برای شما نمایش داده نشد، برای نوشتن برنامه در این کامپایلر بایستی ابتدا از منوی File گزینه New را انتخاب کنید تا یک پروژه جدید برای شما ایجاد شود. بعد از اینکه کامپایلر برای شما یک پروژه جدید بسازد، صفحه کامپایلر همانند شکل (4) خواهد شد.پس از دانلود کامپایلر توربو پاسکال، برای بازدید از نمونه برنامه های نوشته شده به زبان برنامه نویسی پاسکال می توانید بر روی لینک زیر کلیک کرده و نسبت به دانلود رایگان برنامه ها اقدام نمایید.

مشاهده تمام پروژه های نوشته شده به زبان پاسکال

عضویت در خبرنامه
captcha

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت مارکت 021

Copyright © 2016 market021.com All rights reserved