0910-54 54 104
0939-55 55 140

دانلود و آموزش نصب نرم افزار اسکرچ

برای اینکه بتوانید از نرم افزار اسکرچ بر روی کامپیوتر شخصی خود استفاده کنید، ابتدا بایستی یک نسخه از آن را در کامپیوتر خود نصب کنید. در این مقاله ما می خواهیم طریقه نصب نرم افزار اسکرچ را همراه با عکس های مختلف از مراحل نصب، به شما آموزش دهیم. مراحل گفته شده را با دقت دنبال کرده تا در کمتر از 5 دقیقه و به سادگی این نرم افزار بر روی کامپیوتر شما ؛ نصب گردد.

آموزش خارج کردن فایل های نرم افزار اسکرچ از حالت فشرده

ابتدا فایل فشرده نرم افزار اسکرچ را از سایت ما دانلود کنید. بعد از این که دانلود به اتمام رسید، به محلی در کامپیوتر خود که نرم افزار اسکرچ در آن دانلود شده است رفته و بر روی فایل فشرده Scratch-Files.zip دو بار کلیک کنید.  در این آموزش ما فایل دانلود نرم افزار اسکرچ را در درایو \:C دانلود کردیم. اگر فایل فشرده بدون مشکل دانلود شده باشد و در حین دانلود مشکلی برای آن ایجاد نشده باشد با دابل کلیک بر روی Scratch-Files.zip پنجره ای همانند شکل (1) برای شما باز می شود.

 Extract
              شکل (1) پنجره نرم افزار WinRar.
           

در این پنجره شما بایستی بر روی دکمه Extract To کلیک کنید. این گزینه به معنی خارج کردن فایل از حالت فشرده می باشد. بعد از کلیک بر روی دکمه Extract To پنجره ای با عنوان Extraction path and options همانند شکل (2) برای صفحه نمایش شما باز می شود.

Destination-Path
             شکل (2) تعیین مسیر ذخیره سازی فایل ها پس از خارج شدن از حالت فشرده.
           

قسمت Destination path این امکان را برای شما فراهم می کند که تعیین کنید بعد از اینکه فایل های شما از حالت فشرده خارج شدند در کجای کامپیوترتان قرار گیرند. برای تعیین مسیر ذخیره سازی فایل های جدید بر روی دکمه Display کلیک کنید. نکته ای که وجود دارد این است که شما نیازی به تغییر مسیر ندارید، اگر مسیر پیش فرضی که در قسمت Destination path نمایش داده شده است را تغییر ندهید، فایل های جدید شما (که دیگر فشرده نیستند) در کنار فایل های فشرده شما در یک فلدر با نام Scratch-Files قرار می گیرند. روی دکمه OK کلیک کنید. از آن جایی که فایل های فشرده شده در سایت رمز عبور دارند پنجره ای مطابق شکل (3) به شما نشان داده خواهد شد و از شما درخواست رمز عبور می کند.

Enter-Password
             شکل (3) پنجره درخواست رمز عبور برای خارج کردن فایل ها از حالت فشرده.
           

رمز عبور تمام فایل های فشرده قرار گرفته شده در سایت عبارت: www.market021.com می باشد. بنابراین شما بایستی این رمز را در قسمت Enter password وارد کرده و دکمه OK را کلیک کنید. اگر رمز عبور وارد شده درست باشد فایل های فشرده شده با گذشته زمان اندکی از حالت فشردگی خارج می شوند و شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید.

آموزش مراحل نصب نرم افزار Adobe Air

نرم افزار اسکرچ برای اجرا شدن به نرم افزار AdobeAir نیاز دارد و چنان چه این نرم افزار بر روی سیستم شما نصب نشده باشد، نرم افزار اسکرچ در اجرای خود با خطا مواجهه شده و پیام خطایی مطابق شکل (4) به شما نمایش داده می شود.

Error-Adobe-Air
             شکل (4) پیام خطا مبنی بر نصب نبودن برنامه Adobe Air.
           
بنابراین بایستی ابتدا قبل از نصب نرم افزار اسکرچ، نرم افزار AdobeAir را بر روی سیستم خود نصب کنید. حال که فایل های دانلود شده از حالت فشردگی خارج شدند بر روی فلدر Scratch-Files دو بار کلیک کنید تا وارد این فلدر شوید. فایل های مورد نیاز نرم افزار اسکرچ در این فلدر قرار دارند. پس مراحل زیر را انجام دهید:1. ابتدا بر روی فلدر AdobeAir دو بار کلیک کرده تا وارد آن شوید سپس بر روی فایل اجرایی AdobeAIRInstaller.exe دو بار کلیک کنید.2. پنجره ای همانند شکل (5) در صفحه نمایش شما نشان داده می شود. بر روی دکمه I Agree کلیک کنید. بعد از کلیک روی این دکمه، مدت زمان کمی بایستی صبر کنید تا نصب این نرم افزار روی کامپیوتر شما تمام شود.
Adobe-Air-setup
             

شکل (5) پنجره نصب نرم افزار Adobe Air.
           

3. بعد از این که نرم افزار Adobe Air با موفقیت بر روی کامپیوتر شما نصب شد، پیامی همانند شکل (6) در صفحه نمایش شما نمایش داده می شود که نشان می دهد نرم افزار Adobe Air با موفقیت بر روی سیستم شما نصب شده است. بر روی دکمه Finish کلیک کنید.
Successfully-setup
             

شکل (6) پیام نصب موفقیت آمیز بودن نصب نرم افزار Adobe Air.
           

آموزش مراحل نصب نرم افزار اسکرچ

هم اکنون که نرم افزار Adobe Air بر روی کامپیوتر شما نصب شد می توانید برای نصب نرم افزار اسکرچ بر روی کامپیوتر خود اقدام کنید. برای این کار کافی است مراحل زیر را انجام دهید.. بر روی فایل Scratch.air دو بار کلیک کنید. پنجره ای مانند شکل (7) نمایش داده می شود.

scratch-setup
             

شکل (7) پنجره نصب نرم افزار اسکرچ.
           

2. روی دکمه Install کلیک کنید. بعد از کلیک بر روی دکمه Install پنجره ای مطابق شکل (8) نمایش داده می شود.
scratch-setup-setting
             

شکل (8) تنطیمات نصب نرم افزار اسکرچ.
           

در این پنجره از شما خواسته شده محل نصب نرم افزار اسکرچ بر روی کامپیوتر خود را تعیین کنید. مسیر پیش فرضی که این برنامه در آن نصب خواهد شد در درایو C فلدر Program Files است. پیشنهاد می شود که این مسیر پیش فرض را تغییر ندهید و روی دکمه Continue کلیک کنید.3. بعد از این که نرم افزار اسکرچ بر روی کامپیوتر شما با موفقیت نصب شود، به طور اتوماتیک اجرا می شود. آیکن اسکرچ که به صورت یک گربه کوچک است، بعد از نصب بر روی دسکتاپ (desktop) شما قرار خواهد گرفت. در صورتی که نرم افزار Adobe Air به درستی در کامپیوتر شما نصب نشده باشد، یا این که فراموش کرده باشید قبل از نصب نرم افزار اسکرچ، Adobe Air را نصب کنید، در هنگام اجرای نرم افزار اسکرچ با پیام خطایی مطابق شکل (4) روبه رو می شوید که در آن گفته شده است نرم افزار Adobe Air برای اجرا شدن اسکرچ باید در کامپیوتر شما نصب شود.پس از دانلود اسکرچ، شما می توانید بازی ها و انیمیشن های تهیه شده در محیط اسکرچ را از طریق لینک زیر بازدید کرده و در صورت نیاز هر یک از نمونه پروژه های اسکرچ را رایگان دانلود نمایید.

مشاهده تمام نمونه بازی ها و انیمیشن های اسکرچ

عضویت در خبرنامه
captcha

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت مارکت 021

Copyright © 2016 market021.com All rights reserved