0910-54 54 104
0939-55 55 140

دانلود و آموزش نصب نرم افزار گیم میکر نسخه 8.1

برای اینکه بتوانید از موتور ساخت بازی گیم میکر بر روی کامپیوتر خود استفاده کنید، ابتدا باید یک نسخه از آن را در کامپیوتر خود نصب کنید. در این مقاله ما می خواهیم طریقه موتور ساخت بازی گیم میکر نسخه 8.1 استاندارد را همراه با عکس های مختلف از مراحل نصب، به شما آموزش دهیم. پروژه هایی که در سایت مارکت 021 گذاشته شده اند با این نسخه از گیم میکر؛ ساخته شده اند بنابراین برای اجرا و تغییر در این پروژه ها، شما ابتدا بایستی نرم افزار گیم میکر نسخه 8 استاندارد را روی کامپیوتر خود نصب کنید. در ادامه ما به آموزش گام به گام نصب نرم افزار گیم میکر به همراه نحوه کرک کردن این نرم افزار می پردازیم.پس از آن که نرم افزار ساخت بازی گیم میکر نسخه 8.1 استاندارد را از سایت مارکت 021 دانلود کرده فایل فشرده را از حالت فشرده خارج کنید. مقاله آموزش خارج کردن فایل ها از حالت فشرده   نحوه تبدیل فایل های فشرده به فایل های غیر فشرده را آموزش می دهد و شما می توانید برای اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه کنید تا با نحوه خارج کردن فایل ها از حالت فشرده آشنا شوید. بر روی فلدر Game-Maker-8.1 دو بار کلیک کنید تا وارد این فلدر شوید. همان طور که در شکل (1) دیده می شود،

Game-Maker-Setup-exe-1
             شکل (1)  محتویات فلدر Game Maker 8.1.
           
در فلدر Game Maker 8.1 یک فلدر Patch و دو فایل دیگر وجود دارد. فایل setup.exe برای نصب نرم افزار گیم میکر 8.1 مورد استفاده قرار می گیرد و فایل ww.market021.com یک میانبر برای دسترسی سریع به سایت مارکت 021 می باشد. بر روی فایل Setup.exe دو بار کلیک کنید. پنجره ای همانند شکل (2) بر روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود.
Agree-Game-Maker-2
             شکل (2) قبول متن توافق نامه شرکت YOYO GAMES.
           
متن توافق نامه شرکت YOYO GAMES با مشتریان خود در این صفحه نوشته شده است. در این پنجره روی دکمهI Agree کلیک کنید. پنجره ای همانند شکل (3) برای شما نمایش داده می شود. گزینه های تیک زده شده را قبول کنید و بدون تغییر در آن ها دکمه Next را کلیک کنید.
Choose-Component-Game-Maker-3
             شکل (3) پنجره انتخاب اجزای قابل نصب در برنامه گیم میکر.
           
پس از این که بر روی دکمه Next کلیک کردید، پنجره ای همانند شکل (4) برای شما نمایش داده می شود. در این پنجره مسیر نصب نرم افزار گیم میکر در قسمت Destination Folder مشخص شده است. اگر می خواهید مسیر نصب نرم افزار را تغییر دهید روی دکمه Browse… کلیک کنید. پیشنهاد ما این است که  مسیر پیش فرض نصب نرم افزار گیم میکر را تغییر ندهید و روی دکمه Install کلیک کنید.
Destination-Path-Game-Maker-4
             شکل (4) تعیین محل نصب نرم افزار گیم میکر.
           
پس از این که روی دکمه Install کلیک کردید مدتی منتظر بمانید تا نرم افزار بر روی کامپیوتر شما نصب شود. در صورتی که نرم افزار ساخت بازی گیم میکر با موفقیت بر روی کامپیوتر شما نصب شود پنجره ای مطابق شکل (5) بر روی مانیتور شما نشان داده می شود.
Install-Complete-Game-Maker-5
             شکل (5) پنجره تایید نصب موفقیت آمیز گیم میکر بر روی کامپیوتر.
           
در این پنجره اعلام شده است که نصب نرم افزار گیم میکر با موفقیت انجام شد. بر روی دکمه Next کلیک کنید. پنجره ای مطابق شکل (6) برای شما نمایش داده می شود که در آن اعلام شده است مراحل نصب نرم افزار گیم میکر بر روی کامپیوتر شما به پایان رسید.
Finish-Setup-Game-Maker-6
             شکل (6) پنجره نمایش دهنده پایان مراحل نصب نرم افزار ساخت بازی گیم میکر.
           
در این پنجره شما تیک گزینه Start GameMaker را بردارید. این گزینه به شما اعلام می کند که پس از زدن دکمه Finish نرم افزار گیم میکر اجرا می شود. اما از آن جایی که برای استفاده از نرم افزار ابتدا باید آن را کرک (Crack) نمایید، تیک این گزینه را بر دارید تا پس از زدن دکمه Finish نرم افزار گیم میکر اجرا نشود که بتوانید به سادگی مراحل کرک کردن نرم افزار را انجام دهید. پس از این که تیک گزینه Start GameMaker را برداشتید روی دکمه Finish کلیک کنید.

آموزش کرک کردن نرم افزار گیم میکر نسخه 8.1

به محلی که نرم افزار گیم میکر را در آن نصب کردید بروید. در هنگام نصب نرم افزار گیم میکر اگر مسیر پیش فرض برای نرم افزار را تغییر نداده باشید، این نرم افزار در مسیر C:\Users\MOHAMMAD\GameMaker 8.1 نصب می شود. به این مسیر رفته و همانند شکل (7) روی فایل GameMaker.exe راست کلیک کرده و سپس گزینه Run As Administrator کلیک کنید.

Run-As-Administrator-7
             شکل (7) اجرا کردن فایل Game Maker.exe توسط مدیر کامپیوتر.
           
پس از این که روی این گزینه کلیک کرده به فلدر Game Maker 8.1 که از سایت مارکت 021 دانلود کرده اید، بروید و سپس بر روی فلدر Patch دو بار کلیک کنید. پس از آن که وارد فلدر Patch شدید روی فایل Patch.exe راست کلیک کرده و گزینه Run As Administrator دو بار کلیک کنید. پنجره ای همانند شکل (8) به شما نشان داده می شود. روی دکمه Patch کلیک کنید.
Patch-Game-Maker-8
             شکل (8) کرک کردن فایل اجرایی نرم افزار گیم میکر با استفاده از برنامه patch.exe.
           
چنان چه نرم افزار گیم میکر نصب شده بر روی کامپیوتر شما با موفقیت کرک شود پیام Successfully به رنگ زرد نمایش داده می شود که به معنی موفقیت آمیز بودن عملیات کرک نرم افزار می باشد. در برنامه Patch بر روی دکمه Exit کلیک کنید تا پنجره این برنامه بسته شود. برای اجرا کردن سریع نرم افزار گیم میکر به مسیری که این نرم افزار را در آن نصب کرده اید بروید و همانند شکل (9) روی فایل اجرایی GameMaker.exe راست کلیک کرده به گزینه Send to رفته و سپس روی گزینه Desktop (create shortcut) کلیک کنید تا یک میانبر از فایل اجرایی نرم افزار گیم میکر بر روی دسکتاپ شما ایجاد گردد.
Game-Maker-Create-Shortcut-9
             شکل (9) نحوه درست کردن میانبر فایل اجرایی برنامه گیم میکر.
           

برخی از نکات مهم در نصب نرم افزار گیم میکر

پسورد تمام فایل های فشرده در سایت مارکت 021 عبارت: www.market021.com است.در هنگام نصب نرم افزار بایستی آنتی ویروس و اینترنت خود را غیر فعال کنید. در هنگام کرک کردن، نباید نرم افزار گیم میکر در حال اجرا باشد.اگر در هریک از مراحل دانلود تا نصب نرم افزار با مشکلی مواجهه شدید می توانید مشکل مورد نظر را از طریق ایمیل info@market021.com به ما اطلاع دهید تا آن را هرچه سریعتر برطرف کنیم.پس از دانلود و نصب نرم افزار ساخت بازی گیم میکر،  برای بازدید از نمونه بازی های ساخته شده با گیم میکر می توانید بر روی لینک زیر کلیک کرده و نسبت به دانلود رایگان بازی های طراحی شده با نرم افزار گیم میکر اقدام نمایید.

مشاهده تمام پروژه های طراحی شده با نرم افزار گیم میکر

عضویت در خبرنامه
captcha

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت مارکت 021

Copyright © 2016 market021.com All rights reserved