0910-54 54 104
0939-55 55 140

تولید محتوا

اصطلاح تولید محتوا به مجموعه ای از تصاویر، متن ها، فیلم های ویدئویی و فایل های صوتی گفته می شود که در یک حوزه مشخص تهیه می شود. مخاطبان تولید محتوا می توانند دانش آموزان یک مدرسه یا کاربران یک سایت اینترنتی باشند و محتوا نیز می تواند آموزشی، خبری، علمی و ... باشد. تولید محتوا در حوزه کسب و کار آنلاین، می تواند برای یک بلاگ یا یک سایت؛ فروشگاهی و یا یک سایت سازمانی انجام شود. در این مقاله ما ویژگی های یک محتوای خوب را توضیح داده و به بررسی تاثیرات آن خواهیم پرداخت.

content is king
             
           
   

ویژگی های یک محتوای عالی

درصد بسیار زیادی از فرایند سئو سایت مربوط به تولید محتوا می شود. به همین خاطر است که جمله معروفی در این حوزه وجود دارد، "محتوا پادشاه است". این اصطلاح در یک جمله اهمیت تولید محتوا را نشان می دهد. هر چقدر که محتوایی که در سایت شما قرار می گیرد جدید، ساده، روان و جذاب باشد و نیز قواعد نگارشی در آن بیشتر رعایت شده باشد، رتبه بهتری توسط ربات های کاوشگر به سایت شما داده خواهد شد. اما یک محتوای خوب چه ویژگی هایی دارد؟! یک محتوای خوب نباید از هیچ جایی کپی شده باشد. کپی کردن اطلاعات از سایت های دیگران بدون ارجاع به سایت آنان می تواند منجربه جریمه سنگینی از سمت موتور جست و جوی گوگل شود. ربات های گوگل افرادی که اقدام به کپی کردن اطلاعات از سایت ها می کنند را متقلب شناخته و با آنان برخورد خواهد کرد. اگرچه جریمه هایی که برای متقلبان در نظر گرفته می شود به صورت تدریجی به سایت آنان اعمال می شود اما در دراز مدت این مورد می تواند منجربه حذف کامل سایت متقلب از نتایج جست و جو گردد.یک محتوای خوب باید شامل بین 500 تا 2500 کلمه داشته باشد و شامل متن، عکس، فایل ویدئویی باشد. ساختار و نحوه نگراش متن محتوا نیز مهم است. بهتر است جملات خیلی کوتاه و طولانی نباشند و مطابق قواعد نگارش زبان فارسی یا زبان انگلیسی باشد. مثلا در زبان فارسی فاعل در ابتدا و فعل در انتهای جمله قرار داشته باشد. تمام جملات به نقطه ختم شوند و بعد از آن ها یک فاصله برای شروع جمله بعد وجود داشته باشد. علامت سوال، ویرگول، علامت تعجب، کلمات زیر خط دار و کلمات Bold شده نیز می تواند به ارزش متن بیافزاید. اگرچه در هیچ منبع رسمی از سمت گوگل، تاثر موارد نگارشی در رتبه دهی مستقیما بیان نشده و این ها صرفا تجربه افراد سئو کار در این زمینه است. در یک محتوای خوب نباید کلمات کلیدی که توسط کاربران مورد جست و جو قرار می گیرند نزدیک به یکدیگر باشند و نباید بیش از 3 درصد کل محتوا از این کلمات استفاده کرد چرا که این مورد می تواند توسط موتورهای جست و جو شک برانگیز باشد. در گذشته سئو کاران از اینکار برای گرفتن رتبه های بالاتر در نتایج جست و جو استفاده می کردند اما در الگوریتم های جدید ربات های کاوشگر گوگل این مورد می تواند منجربه جریمه و آسیب به رتبه سایت شود. یک محتوای خوب باید شامل توضیحات کاملی از موضوع مورد نظر باشد و هر عبارتی که برای خود یک سر فصل مجزا و مفصلی دارد، یک محتوای الکترونیکی دیگر برای آن وجود داشته باشد که از محتوای اصلی یک لینک به آن وجود داشته باشد. به طور مثال سایت ویکی پدیا بهترین نمونه از این مورد است. اگر دقت کنید این سایت همواره در جست و جوها در رتبه های اول گوگل قرار دارد و یکی از دلایل مهم آن این است که حجم بسیار زیادی از اطلاعات به صورت دسته بندی شده در آن وجود دارد. وقتی کاربر مشغول مطالعه یک مقاله در این سایت است می تواند از طریق لینک ها در کمترین زمان به سادگی به هریک از مباحث مورد نظر دسترسی داشته و اطلاعات کاملی درباره موضوع مورد نظر و موضوعات به آن مرتبط به دست آورد.در یک محتوا خوب به نیاز اصلی کاربران و مخاطبان توجه می شود بنابراین به موضوع اصلی بیشتر از موضوعات حاشیه ای پرداخته می شود. همچنین محتوا با عنوان های جالب و جذاب که گویا و شفاف هستند تولید می شود.

تاثیرات تولید محتوا با کیفیت بالا

علاوه بر امتیازی که ربات های کاوشگر به یک محتوای خوب اختصاص می دهند، یک محتوای خوب می تواند به سرعت توسط کاربران در سایت ها و شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده و موجب افزایش بازدید سایت شود. همچنین سایت هایی که از اطلاعات شما برای تامین محتوای خودشان استفاده کنند اگر بخواهند توسط گوگل جریمه نشوند، هنگامی که از محتوای سایت شما استفاده، به سایت شما لینک خواهند داد. بنابراین اعتبار سایت شما با لینک هایی که به شما داده می شود بالاتر خواهد رفت. لینک دادن سایت ها به یکدیگر برای کاوشگرها یک فاکتور مهم محسوب خواهد شد چراکه آن ها قادر خواهند بود از طریق دنبال کردن لینک ها تخصص در یک حوزه را تشخیص دهند بنابراین می توانند کاربران را در یک حوزه مشخص به سمت متخصصین هدایت کنند.

تولید محتوا در مجموعه ما

بازار پروژه و آموزش مارکت 021 در حوزه خدمات سئو سایت و تولید محتوا این اطمینان را به مشتریان عزیز می دهد که هرگز از هیچ سایتی کپی برداری نخواهد کرد و تمامی پروژه های تولید محتوا با کیفیت بسیار بالا و توسط افراد خلاق، ایده پرداز و حرفه ای انجام می شود. علاوه بر این مجموعه مارکت 021 هرگز یک محتوای تولید شده را در اختیار چند مشتری قرار نخواهد داد. برای ثبت سفارش تولید محتوا درباره فعالیت و کسب و کار خود می توانید فرم سفارش را تکمیل کنید. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق ایمیل info@market021.com یا شماره تماس های سایت با ما در ارتباط باشید.

عضویت در خبرنامه
captcha

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت مارکت 021

Copyright © 2016 market021.com All rights reserved