0910-54 54 104
0939-55 55 140

آموزش خارج کردن فایل ها از حالت فشرده

اگر به سایت هایی که فیلم های ویدئویی، مقالات و کتاب های آموزشی و بازی های کامپیوتری دارند سری زده باشید حتما متوجه این نکته شده اید که تمامی این فایل هایی که کاربران می توانند دانلود کنند، معمولا با نرم افزار معروف WinRAR فشرده شده اند. حتی اگر از سرویس ایمیل شرکت هایی نظیر گوگل و یاهو استفاده کرده باشید حتما با این مورد برخورد کرده اید فایل هایی که؛ دوستان و همکاران شما در ایمیل برایتان ارسال می کنند به صورت یک فایل با پسوند zip یا rar تبدیل شده اند و شما برای استفاده از فایل ها دریافتی بایستی آن ها را از حالت فشرده خارج کنید. در علوم کامپیوتر این یک استاندارد است که فایل ها در هر نوع شبکه ای که بخواهند انتقال یابند، بایستی به صورت فشرده شده منتقل شوند و از آن جایی که اینترنت نیز یک شبکه جهانی است، از این قاعده مستثنی نمی باشد. فشرده کردن فایل ها مزایای زیادی دارد که از جمله این مزایا می توان به کم حجم شدن فایل ها، انتقال سریعتر از مبدا به مقصد، امنیت بالاتر و امکان مقابله با خطاهای احتمالی اشاره کرد.در این مقاله ما قصد داریم نحوه خارج کردنه فایل ها از حالت فشرده را همراه با عکس از مرحله به شما عزیزان آموزش دهیم. ابتدا یکی از نرم افزارهای قرار داده شده در سایت www.market021.com را دانلود کرده و سپس به مسیری بروید که فایل فشرده را در آن ذخیره کردید. ما در این مقاله برای مثال نرم افزار ساخت بازیِ اسکرچ نسخه 2 آفلاین را از سایت دانلود کرده و می خواهیم آن را از حالت فشرده شده خارج نماییم. برای دانلود فایل های فشرده ما مسیر C:\Download را انتخاب کردیم. بنابراین به درایو C رفته و با دو بار کلیک بر روی فلدر Download آن را باز می کنیم. شکل 1 تصویری از فایل فشرده شده با نام Scratch-Files.rar را به همراه مسیری که فایل در آن دانلود شده است را نشان می دهد. فایل Scratch-Files.rar همان فایل نصب نرم افزار اسکرچ است که ما آن را از سایت مارکت 021 دانلود کردیم.

Show-Scratch-File-1
             شکل (1) مسیری که فایل Scratch-Files.rar در آن دانلود شده است.
           
اگر آیکن فایل دانلود شده شما شبیه فایل Scratch-Files.rar نمی باشد، این بدان معنی است که نرم افزار WinRAR روی کامپیوتر شما نصب نمی باشد. بنابراین قبل از این که بتوانید فایل را از حالت فشرده خارج نمایید بایستی این نرم افزار را دانلود کرده و سپس آن را در کامپیوتر خود نصب کنید. لینک دانلود نرم افزار WinRAR در انتهای همین مقاله برای شما قرار داده شده است.روی فایل Scratch-Files.rar دو بار سریع پشت سر هم کلیک می کنید. اگر فایل فشرده بدون مشکل دانلود شده باشد و در حین دانلود مشکلی برای آن ایجاد نشده باشد با دو بار کلیک کردن روی آن پنجره ای همانند شکل 2 برای شما باز می شود.
Scratch-Files-WinRar-2
             شکل (2) پنجره اولیه در نرم افزار WinRar.
           
در این پنجره شما بایستی بر روی دکمه Extract To کلیک کنید. این گزینه به معنی خارج کردن فایل از حالت فشرده می باشد. بعد از کلیک بر روی دکمه Extract To پنجره ای با عنوان Extraction path and options همانند شکل 3 برای صفحه نمایش شما باز می شود.
Extract-Scratch-Files-3
             شکل (3) پنجره تعیین محل ذخیره سازی فایل های غیر فشرده.
           
قسمت Destination path این امکان را برای شما فراهم می کند که تعیین کنید بعد از اینکه فایل های شما از حالت فشرده خارج شدند در چه محلی قرار گیرند. برای تعیین مسیر ذخیره سازی فایل های جدید بر روی دکمه Display کلیک کنید. نکته ای که وجود دارد این است که شما نیازی به تغییر مسیر ندارید، اگر مسیر پیش فرضی که در قسمت Destination path نمایش داده شده است را تغییر ندهید، بعد از این که فایل شما از حالت فشرده خارج شوند در کنار فایل فشرده قرار می گیرد. به عبارت دیگر فایل فشرده و فایل غیر فشرده هر دو کنار هم قرار می گیرند. بنابراین برای سادگی بیشتر مسیر پیش فرض که در بخش Destination path در نظر گرفته شده است را پذیرفته و بدون اینکه آن را تغییر دهید، روی دکمه OK کلیک کنید. اگر فایل شما رمز عبور نداشته باشد، بعد از گذشت مدت زمان اندکی از حالت فشرده خارج می شود اما چنان چه روی فایل فشرده رمزی وجود داشته باشد، پنجره ای همانند شکل 4 باز می شود و از شما رمز عبور درخواست می شود.
Enter-Password-WinRar-4
             شکل (4) پنجره درخواست رمز فایل فشرده.
           
معمولا این یک قاعده کلی است که هر سایتی رمز عبور فایل های فشرده خود را اسم سایت قرار می دهد. ما نیز از این قاعده کلی پیروی کردیم. بنابراین شما بایستی عبارت: www.market021.com را در قسمت Enter password وارد کرده و سپس دکمه OK را کلیک کنید. اگر رمز عبور وارد شده درست باشد فرآیند خارج کردن فایل ها از حالت فشرده توسط نرم افزار WinRAR آغاز می شود که مدت زمان اتمام این فرآیند بستگی به حجم فایل فشرده شده دارد به طوری که برای فایل های کم حجم می تواند چند ثانیه باشد و برای فایل هایی که حجم بسیار بالایی دارند زمان اتمام این فرآیند ممکن است چند دقیقه باشد.بعد از این که فایل دانلود شده خود را با استفاده از نرم افزار WinRAR از حالت فشرده خارج کردید، به همان مسیری که در شکل 3 قسمت Destination Path تعیین کرده بودید بروید. همان طور که مشاهده می کنید همانند شکل 5 کنار فایل فشرده Scratch-Files.rar یک فلدر دقیقا با همین نام وجود دارد که فایل های غیر فشرده فایلScratch-Files.rar در آن قرار گرفته اند.
Scratch-Files-Unzip-5
             شکل (5) پنجره نمایش فایل های غیر فشرده و فایل فشرده در کنار یکدیگر.
           
می توانید از فایل های نرم افزار اسکرچ که هم اکنون غیر فشرده شده اند به سادگی استفاده نمایید. برای مشاهده و استفاده از فایل های غیر فشرده نرم افزار اسکرچ، کافی است که بر روی فلدر Scratch-Files دو بار کلیک نمایید. شکل 6 محتویات فلدر Scratch-Files را نمایش می دهد.
Common-Scratch-Files-6
             شکل (6)  پنجره نمایش دهنده فایل های غیر فشرده در فلدر Scratch-Files.
           

عضویت در خبرنامه
captcha

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت مارکت 021

Copyright © 2016 market021.com All rights reserved